Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 577 | 15 834 | 16 993 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 7 182 | 6 666 | 7 495 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 732 | 4 552 | 6 039 |
| Årets resultat (tkr) | 2 788 | 2 151 | 1 580 |
| Summa tillgångar (tkr) | 136 285 | 133 914 | 131 998 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 577 | 15 834 | 16 993 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 7 182 | 6 666 | 7 495 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 732 | 4 552 | 6 039 |
| Årets resultat (tkr) | 2 788 | 2 151 | 1 580 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 92 879 | 94 198 | 95 447 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 43 406 | 39 716 | 36 551 |
| Tillgångar (tkr) | 136 285 | 133 914 | 131 998 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 39 251 | 36 463 | 34 312 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 16 933 | 16 351 | 15 795 |
| Avsättningar (tkr) | 7 157 | 6 900 | 6 675 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 66 652 | 68 086 | 69 519 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 6 292 | 6 114 | 5 697 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 136 285 | 133 914 | 131 998 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 46.1% | 42.1% | 44.1% |
| Soliditet | 37.8% | 36.0% | 34.6% |
| Kassalikviditet | 689.9% | 649.6% | 641.6% |
Np13 Städet 2 Karlstad AB ingår i en koncern med 279 bolag. Moderbolag är NP3 Långan 7 AB och koncernmoderbolag är Np3 Fastigheter AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.